|

10 novatoriškų idėjų, kaip savo rankomis pasidaryti laužą savo sodyboje

Lauke vis dar gili žiema, bet daugelis „vasarnamių“ idėjų jau sklando ore, bet ir tų, kurie mėgsta vasaros atostogas, galvose. Pavyzdžiui, jei priemiesčio zonoje vis dar neturėjote židinio, kodėl gi nesukūrus tokios poilsio zonos naujame sezone.

Sutikite, po darbų sode maloniausia užsikurti laužą, kad šalia jo pasišildytum ir kepti dešreles bei duoną ar kepti bulves. Kaip organizuoti laužą? Kažkas sugeba jį pastatyti iš skylės ir dviejų plytų. Tačiau toks židinys nepridės erdvei estetikos, be to, jis yra nesaugus. Kviečiame pasisemti įkvėpimo iš laužaviečių fotografijų, aplink kurias malonu susirinkti bet kuriuo metų laiku, ir ką nors panašaus sukurti savo vasarnamyje. Dar yra tokia galimybė.

1. Židinys pagamintas iš metalinio disko

Sodo židinys gali tapti pagrindiniu poilsio zonos elementu, jei aplink jį pastatysite suolus, ant jų paklosite pagalves ar antklodes. Ką dėti centre? Norėdami sutvarkyti paprastą ugnies duobę, jums reikės plačios metalinės „lėkštės“ – išlenkto disko, ant kurio dedamos malkos. Tokiu atveju ugnis neišplis už jai skirtos teritorijos ribų, o židinys atrodys labai tvarkingai.

images7ccms-image-000040460-8941619

2. Akmens laužavietė

Dekoratyviniu akmeniu išklota laužavietė sode atrodo gana griežtai ir stilingai. Tai patikimas ir praktiškas pasirinkimas. O apvali forma yra pati optimaliausia židiniui, aplink kurį susirenka daug žmonių.

images7ccms-image-000040461-5291637

3. Mūrinis židinys

Paprastas būdas pastatyti laužą – iškloti ją iš plytų, sudėjus jas vieną po kitos ratu. Kas gali būti paprasčiau? Ypač jei židinį reikia įkurti greitai. Tiesiog pastatykite konstrukciją tokioje vietoje, kad ugnis netyčia neišplistų už plytų žiedo.

images7ccms-image-000040462-7868800

4. Ugnis metalinėje dėžėje

Kitas paprastas „greito“ ugnies duobės kūrimo pagrindas yra metalinė dėžė. Jei gaminate patys, atkreipkite dėmesį, kad būsimą židinį pastatysite ant akmenų ar smėlio, galite apsieiti ir be dugno.

images7ccms-image-000040463-8988945

5. Gaisro duobė žemėje

Kitas gaisro variantas, kuris gali būti pastatytas naudojant plytas. Tereikia iškasti duobę žemėje ir jomis iškloti būsimos laužavietės sienas. Židinio viršus gali būti papuoštas dekoratyviniu akmeniu, klojant jį aplink perimetrą.

images7ccms-image-000040464-6598992

6. Židinys stalo pavidalu

Norint sukurti tokią laužo duobę, jums reikės bet kokio metalinio indo ar dubens, kuriame degs ugnis. Tačiau tai, ką pasirinksite, nėra labai svarbu, nes pagrindinis elementas čia yra dideli akmeniniai stalviršiai aplink laužą. Tai labai praktiška ir patogu! Pavyzdžiui, ant jų galite padėti padėklą su maistu, indus… ką tik norite. Tik būkite atsargūs ir nedėkite daiktų per arti ugnies.

images7ccms-image-000040465-6499448

7. Betoninės žiedinės grotelės

Kadangi prie židinio ne tik šildamės, bet labai dažnai ant jos gaminame maistą, beveik bet kuris židinys gali pasitarnauti kaip šašlykinė. Jo išdėstymui reikalingas betoninis žiedas ir grotelės. Dėl saugumo židinį uždenkite akmenimis – ir jis tarnaus ilgai, efektyviai atliks savo paskirtį.

images7ccms-image-000040466-3362680

8. Nešiojamoji ugnis

Jei neturite pakankamai vietos savo nuosavybėje pilnai laužavietei pastatyti arba tiesiog nenorite statyti nuolatinės laužavietės, visada galite rasti alternatyvą. Kaip apie nedidelę nešiojamą ugnies duobę? Jis gali būti montuojamas bet kur, priklausomai nuo to, kur susirenka jūsų įmonė: terasoje, pavėsinėje, poilsio zonoje ar net name.

images7ccms-image-000040468-8391941

  9. Židinys iš… medžio

  Žinoma, ne tiesiogine prasme. Galite tiesiog sukurti ugnies duobę tiesiai savo verandos ar terasos medinėse grindyse. Apvali „duobė“ turi būti pakankamai plati, kad liepsnos nepasiektų medinių grindų. O įkurti ugnį galite bet kuriame metaliniame inde – net kibire. Smagu prie tokio laužo suburti būrį, sėdintį ant „duobės“ krašto ir linksmai siūbuojantį kojomis.

  images7ccms-image-000040467-3378531

  10. Ugnis keraminiame dubenyje

  Labai neįprastas sprendimas. Keraminiuose vazonuose augalai ar visos jų kompozicijos atrodo labiau pažįstamos (jei talpa didelė). Bet štai nauja idėja – kodėl vieno iš šių klasikinių keraminių dubenėlių nepavertus laužaviete? Ši ugniavietė atrodys labai stilingai. Jo nereikia kasti į žemę, o prireikus net galima perkelti į kitą vietą.

  images7ccms-image-000040469-9113522

  Mes parodėme jums keletą įdomių idėjų. Dabar jums nebus sunku teisingai pasirinkti ir pastatyti vieną iš židinių, kuriuos pristatėme jūsų svetainėje.

  Similar Posts

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *